DES SANAYİ SİTESİ 

1980 yılında İstanbul Büyükşehir belediyesinin Haliç ve Çevresinin Düzenlenmesi projesi kapsamında bu bölgede faaliyet gösteren Demir ve Çelik Mamulleri üretimini yapan esnafın yeni bir yerleşim arayışı sonucu bugünkü yerinde 1985 yılında DES Sanayi Sitesi ( S.S Perşembe Pazarı ve Kasımpaşa Demircileri Sitesi Yapı Kooperatifi ) kuruldu. 1986 yılında Devlet Arsa Ofisi’nden temin edilen Ümraniye-Dudullu’daki 360.000 m2 genişliğindeki arazi üzerinde, 1987 yılında sitenin temelleri atıldı. 1447 adet 100 m2’lik birim, 90 Blok ve Sosyal Tesislerden oluşan sanayi sitemiz 1996 yılında tamamlandı. 2000 yılında İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi Kurulumu içinde yer alarak Katılımcı Kooperatif olmuştur. Sitemizde birden fazla birimin birleştirilmesi yoluyla elde edilen, 100 m2 ile 1000 m2 arasında farklı büyülükte 747 adet işyeri bulunmaktadır.  DES, sektörün ve günümüzün gelişme ufkuna uygun bir projeyle başlatılmış, geniş caddeler, geniş sokaklar, siteye özel bir ferahlık kazandıran geniş yeşil alanlar, bol ışıklı geniş ve yüksek hijyenik çalışma mekanları ile sektörün cazibe merkezi haline gelmiştir. 

Sitemizde Demir - Çelik – Paslanmaz -  Sac eksenli olarak satış ve metal işleme faaliyetinin bütün dalları yer almaktadır. İş makinaları, Elektrik-Elektronik, Kalıpçılık, çeşitli alanlarla ilgili Makina İmalatı, Yapı Malzemeleri Üretimi, Konstrüksiyon İşleri, Parça İmalatı ve Oto Yan Sanayi, Talaşlı İmalat gibi çeşitli imalat sektörlerinde DES Sanayi Sitesi, dinamik bir gelişme trendi oluşturmuştur. 

 

2010 yılında günümüzün modern teknolojisiyle yapılan DES Ticaret Merkezi ve DES İş Merkezi firmalara farklı büyüklüklerde ofis imkanı sunmaktadır. Ayrıca DES Ticaret Merkezimiz de 385 kişilik Etkinlik Salonu bulunmaktadır.

Sitemiz sakinlerinin ve misafirlerinin günlük gereksinimlerini karşılayabilecek imkanlar sunan; Bankalar, OSGB, noter, PTT, akaryakıt istasyonu, Cami, kantar, cafe ve restaurant, büfe, berber, nalbur, hırdavat, kırtasiye vb. gibi ihtiyaçlara hizmet veren sosyal tesis üniteleri bulunmaktadır.