BAŞKANIN MESAJI

DES Sanayi Sitemiz 1985 yılında S.S. Perşembe Pazarı ve Kasımpaşa Demircileri Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Haliç ve çevresinin ıslah çalışmalarının başladığı tarihte 19 kişinin öncülüğünde 5 Yönetici ( Muammer ÖZTÜRK, Bülent Demirbağa, İ.Nuri Tavlioğlu, Metin Kutlu, İsmail Kızıltepe ) 2 Denetici ( Niyazi D. Levent, Ali Erdemir ) ortak olarak tescil edilerek faaliyete başladı.

Kooperatifimiz tescilini müteakip arazi arama faaliyetlerine başladık. Satışlarımızın %70’nin Anadolu ya olması ve İstanbul da Sanayi bölgelerinin yoğunluğu sebebiyle kooperatif arazimizin Anadolu Yakasında olmasını kararlaştırdık.

Uzun araştırmalar neticesinde bugünkü arazimizin tahsisi için İstanbul Büyükşehir Belediyesine yaptığımız başvuru neticesinde Arsa Ofisinden kamulaştırma kararı çıkartılarak tamamen ortaklarımızın katkıları ile kooperatifimize satış işlemlerini tamamladık.

Müteakiben proje ve ihale çalışmalarına başladık. Tabanda 88 m2 alan ve ofis katıyla toplam 117 m2’lik prefabrik sistemle yapılacak 1447 adet modülden oluşan inşaatımızın ihalesini ve müteahhitliğini URANSAN A.Ş kazandı. 17 Temmuz 1987 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye ve Üsküdar Belediye Başkanlarımızın katılımıyla temel attık.

Enflasyonun çok yüksek olduğu o zamanlarda inşaatı çok kısa zamanda bitirmek gerekiyordu. 1993 yılında inşaatlarımızı tamamlamamıza müteakiben ortaklarımız işyerlerinde faaliyetlerine başladı.

Bugün 747 bağımsız bölüm 100’e yakın sosyal tesis, 13 adet banka binası, benzin istasyonu, 2.000 kişilik cami, 400 kişilik konferans salonu ile modern bir siteden oluşan kooperatifimiz tam kapasite ile çalışmaktadır.


Emeği Geçen Herkese Ve Tüm Ortaklarımıza Teşekkürler Ve Saygılarımla